התעוררות הקונדליני

הקונדליני היא אנרגיית החיים, המתוארת כמו נחש המתפתל מסביב לעמוד השידרה שלנו. למושג הרוחני “קונדליני” ישנם שני פירושים. הפירוש המילולי הוא “פיתול”, והפירוש התיאורי יותר הוא המסלול שאותו עושה אנרגיה מסוג מסויים, דרך צ’קרת הבסיס ולמעלה, עד לקודקוד שלנו, לצ’קרת הכתר, שם אנרגיה זו מתרוממת והופכת קשורה עם אנרגיות הבורא והבריאה.

מה עושים עם אנרגיית הקונדליני?

אנרגיית הקונדליני מתוארת כנחש, המפותל סביב עמוד השידרה שלנו והוא ישן כל זמן שאנחנו לא “לוקחים אחריות”, מעירים אותו ומתוודעים אליו. עם ההתעוררות שלו, הוא מטפס בנתיב שבע הצ’קרות ובמעלה הגוו עד לצ’קרת הקודקוד, שם הוא משתחרר כאנרגיה גבוהה. בדרך, הוא מעיר את המרכזים האנרגטיים – פיזיולוגיים שלנו ומביא אותנו למצב של חיות חדה יותר, מיניות ערה יותר (יש קשר בין אנרגיית המיניות לקונדליני, ומצד שני, יש קשר בין אנרגיית המיניות שלנו לרמת החיות שלנו), ותפישת עולם נוכחת יותר.

מה ההבדל בין אנרגיית הקונדליני לבין קונדליני יוגה?

את אנרגיית הקונדליני, המצוייה בתוך גופו של כל אחד מאיתנו, ניתן להעיר בדרכים מרובות ושונות. תנועה מדיטטיבית מעוררת לעיתים את אנרגיית הקונדליני, כמו גם יוגה ומדיטציה מסוגים שונים. קונדליני יוגה, כפי שלימד אותה יוגי בהג’אן, מכוונת לעורר את אנרגיית הקונדליני ולהדריך אותה בנתיבה מעלה.

איך זה מרגיש, “לעורר” את הקונדליני?

דרך התחברות אל אנרגיית הקונדליני הייחודית הנמצאת בתוכינו, נעיר אחד אחרי השני את מרכזי המודעות והאנרגייה שלנו, ונחווה את העולם בעיניים רוחניות, בהירות ו”נקיות” יותר. העבודה עם אנרגיית הקונדליני מאפשרת לנו להיות בהירים, יצירתיים יותר, להתחבר לקול האותנטי שלנו המנחה אותנו לקראת מה שטוב ונכון לנו, ולייצר שינוי בר קיימא של הדרך בה אנחנו בוחרים ללכת בחיים אלה. העבודה עם אנרגיית הקונדליני מחזקת את השדה האלקטרו-מגנטי שלנו (או במילים אחרות, את ההילה), מגבירה את יכולת הפעילות של מערכת החיסון, מגבירה את תפקוד מערכת העצבים, ואולי הכי חשוב – פותחת את הלב ומאפשרת לנו להכיר בחד הפעמיות הנפלאה שלנו, בייחוד שלנו ובכוח העצום שלנו להנהיג את חיינו ולהביא טוב אל העולם.

העבודה אף פעם לא נגמרת…      

העבודה הרוחנית עם אנרגיית הקונדליני מטפסת מעלה, במדרגות של רוחניות. אנחנו אף פעם לא מסיימים אותה (זה לא כמו להעיר מישהו “באמת”…). בכל פעם שבה אנחנו מקבלים את הזכות לעבוד ולהתחבר, לחוש בעירנות האנרגייה הייחודית של הקונדליני וב”טיפוסה” במעלה הגוו, נחוש עוד דיוק, עוד הארה, עוד התכווננות, ועוד “מתנות” שאנחנו זוכים לקבל.

 

  


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.