להקשיב ללב

השבוע דיברתי עם חברה שסיפרה לי שהיא בדיכאון. אין לה תיאבון היא עייפה כל הזמן ולא בא לה לצאת מהמיטה…. נשמע מוכר?

האמת שלא פעם שמעתי את זה בעבר מכמה נשים בסביבות הגיל 37-42 (נשים עוברות דיכאון בסביבות הארבעים  ולגברים זה קורה סביבות גיל חמישים), ונזכרתי שגם אני עברתי את התקופה הזו לא כל כך מזמן!

בדיוק בגיל הזה בין 37-40 הרגשתי ב”דאון”, בלי אנרגיה, בלי חשק, וחוסר רצון לעשות דברים, כל פעולה פשוטה הייתה נראית לי בלתי אפשרית, הייתי חיה על סוג של אוטומט.
בעקבות המצב הרעוע, הלכתי לכל מיני סוגי טיפול והמסר העיקרי שקיבלתי היה… שהמחסן האנרגטי שלי על אפס. כמו שיש באוטו טנק דלק רזרבי, אז נאמר לי שהטנק הרזרבי שלי על אפס ואם לא תעשי משהו בנידון האוטו יעמוד ואת פשוט תקרסי!

אמרתי לעצמי אוקיי!  אז מה עושים? אמרו לי “תעשי דברים שאת אוהבת, דברים שממלאים אותך, דברים שעושים לך כיף!!!  ואז מצאתי את עצמי שואלת את השאלה… מה עושה לי כיף? מה אני בכלל אוהבת? מי אני בכלל? ולא היו לי תשובות.

עד כה הייתי ילדה טובה שמרצה את ההורים, את החברים, את הבן זוג ואת הילדים. טיפלתי בכולם העיקר שכולם יהיו בסדר, שיהיה שקט והרמוניה מסביב, ובעצם שכחתי מעצמי, עד שכבר לא הייתי קיימת. לאחר שיחות רבות עם נשים אחרות, במיוחד אמהות צעירות ונשים אשר נמצאות במערכות יחסים של זוגיות ומשפחה, הבנתי שכולן חוות חוויה דומה ,שזה די טבוע בנו לדאוג לאחרים, ומעולם לא לימדו אותנו להתחבר ללב ולעשות מה שהלב מבקש, כי זה עלול לפגוע במישהו אחר, בחברה, בממסד או במדינה.

וכך התחלתי את המסע שלי אל הלב, המסע שלי אל עצמי. בדיוק בזמן הזה נפגשתי עם קונדליני יוגה בגיל 39 התחלתי לתרגל פעם בשבוע. מהר מאוד הרגשתי שזה עושה לי טוב ורציתי יותר. למתנת יום הולדת 40 השתתפתי בקורס מורים הראשון לקונדליני יוגה שארך כתשעה חודשים. ממש הרגשתי שהלב שלי נפתח, שאני במקום הנכון בזמן הנכון, ושאני מתמלאת באנרגיה. התחלתי אט אט לגלות מי אני, ומה אני אוהבת. התחלתי להקדיש זמן לעצמי והמסע הזה אינו נגמר ובוודאי ימשיך עד סוף ימי חיי.

היום יש לי את הזכות לחבר עוד אנשים ללב של עצמם למסע הריפוי שלהם. היום בנוסף לקונדליני יוגה אני מלמדת מודעות עצמית שעוזרת לכל אחד להתחבר לעוצמות, ולרצונות שלו. מלמדת אחרים איך החוקים פועלים ביקום ולהבין איך כל אחד יוצר את המציאות שלו. איך להשתמש בכוח היחידי שיש לנו ולא לתת את הכוח והעוצמה שלנו למישהו או משהו אחר… יותר להתחבר למקור שלנו, לנשמה שלנו, לעצמי שלנו, להיות יותר מאושרים!
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.