אבן גבירול 105, תל אביב | 052-7085033

קונדליני יוגה


יוגי בהג’אן הביא את הקונדילני יוגה למערב בסוף שנות השישים של המאה העשרים. הוא הביא איתו מסר של אהבה ודרך מעשית המאפשרת לנו להתחבר עם “האני הגבוה” שלנו.

קונדליני יוגה נחשבת כשיטה מתקדמת של יוגה ומדיטציה. היעד הוא לטפח את היכולת הרוחנית היצירתית של האדם לתמוך בערכים, לדבר אמת, ולהתרכז בחמלה ובמודעות הנדרשים על מנת לשרת ולרפא את הזולת. הקונדליני יוגה אינה זרם דתי, היא זרם של שאיפה לטוב הפרטי והכללי.

קונדליני יוגה יכולה לגרום לשינוי. היא יוגה מהנה ומאתגרת אשר מביאה לאיזון ושיפור משמעותי בבריאותינו הרוחנית והפיסית על ידי:

אסאנה, פארניאמה, מנטרה, מדיטציות והתרגעות.

קונדליני יוגה מתורגלת בליווי מוסיקה מרוממת כמקור להשראה ועידוד.אודות קונדליני יוגה 04

קונדליני יוגה היא יותר משיטה של תרגול גופני בלבד. היא כלי דינמי, רב עוצמה ,להרחבת מודעות.

“כוחה של הקונדליני יוגה נמצא בחוויה עצמה, בהיתנסות בפועל. זה נכנס ישר ללב ומרחיב את המודעות כך שיכול להיפתח בפנינו מרחב אופק רחב יותר של חסד וידיעת האמת” – יוגי בהג’אן.

הקונדילני יוגה נשמרה לאורך שנים רבות, עד 1969, בחשאיות כתורת סוד, אז יוגי בהג’אן החליט לאתגר את מסורת הסוד העתיקה. למה עשה כך? חמלה. הוא הצליח לראות את האמת של היופי הפנימי שלנו, של כוחינו ושל היכולות הטמונות בנו והוא רצה שאנו נגלה זאת בעצמנו. המורשת הטכנית והרוחנית שיוגי בהג’אן למד ולימד בהודו היא המתנה שהביא למערב.

על מנת להעריך את שהביא לנו יוגי בהג’אן אנו צריכים להבין מדוע לאורך אלפי שנים אנשי היוגה שמרו על סודיות הקונדליני יוגה. הם מיסכו ושמרו כי ידע נותן כח, וכח עלול להשחית. באופן מסורתי מורה היוגה יחשוף את הקריות הסודיות רק לאחר שהתלמיד כבר הראה אנושיות, משמעת עצמית וצייתנות עצמית. ואף על פי כן יוגי בהג’אן שיתף את הידע שלו בפתיחות עם כל אחד וזאת בכדי להכין את האנושות לקראת השינויים הגדולים המתרחשים בתבל עת בה אנו עוברים מעידן הדגים לימי הדלי. הטכניקה הקדומה של הקונדליני יוגה יכולה להביא לנו את המודעות והכח לעשות את המעבר בצורה חלקה יותר.

יוגי בהג’אן

 

 

 

 

היתרונות שבקונדליני יוגה

“הדבר החשוב ביותר בקונדליני יוגה הוא הנסיון שלנו. זה מגיע ישר ללב שלנו. אין מילים שיכולות להחליף את ההתנסות עצמה. יכולים אנו לקבל את המילים או לא, אבל המודעות שלנו אינה מסתפקת רק במילים.” – יוגי בהג’אן.

תרגול של קונדליני יוגה מאזן את מערכת הבלוטות, מחזק את מערכת העצבים ומאפשר לנו לרתום את אנרגית הנפש והרגשות כך שנהיה בשליטה על עצמנו  ולא נשלטים על ידי מחשבותינו ותחושותינו. טכניקת התרגול הזאת משלבת בין נשימה, מודרה, כיונון עין, מנטרה, נעילות גוף ותנוחות, באופן מודע ומדוייק כך שיכול להשפיע על הגוף, הנפש והרוח.

אודות קונדליני יוגה 02

קונדליני יוגה היא יוגה של היום יום, לאנשים שצריכים להתמודד עם אתגרי המציאות היומיומית, עם הדאגות לשמירה על הפרנסה, גידול משפחה וניהול עסקים. קונדליני יוגה נועדה לכל המבקשים לפתח באופן מוצלח את יכולות ההתמודדות עם אתגרי היומיום שלנו בעידן הנוכחי.

החשוב ביותר הוא ההתנסות שלנו ,של כל אחד מאתנו.
המבקשים להבין באמת מהי קונדליני יוגה, פשוט יתרגלו אותה!