אבן גבירול 105, תל אביב | 052-7085033

שאלות נפוצות ותשובות

מהי יוגה?

כל סוגי היוגה נועדו להעלות את המודעות. במקור מהודו, יוגה היא טכנולוגיה אשר משפרת את מצב הבריאות, האיזון, הגמישות והשקט הפנימי שלנו. יוגה משמעותה איחוד.

מה מיוחד כל כך בקונדליני יוגה?

קונדליני יוגה כפי שהועברה על ידי יוגי בהג’אן היא טכנולוגיה שמאזנת את מערכת הבלוטות ומערכת העצבים בגוף שלנו. כיף ומאתגר! ויכול להביא לחיבור אל ה”אני הגבוה” שלך במהרה. התרגול כולל אסאנה (תנוחת יוגה), פראנהיימה (טכניקות נשימה), שירה וצ’אנטינג (chanting) עם מוסיקה מעוררת השראה. הדרך היחידה לדעת היא לנסות!

כמה פעמים כדאי לי לתרגל?

כמה שיותר יותר טוב ! אנחנו ממליצים להתחיל פעמיים בשבוע, להפוך את זה לחלק מלוח הזמנים השבועי שלך (ברגע ש”מתמכרים” ייתכן ולוח הזמנים ישתנה בהתאם).

איזה שיעורים רצוי לבחור?

בקונדליני יוגה תל אביב (KYTLV)יש לנו מגוון שיעורים יומיים. בנוסף, יש לנו מבחר מורים מדהימים שיקבלו אתכם בברכה וינחו אתכם בכל מה שתצטרכו. אנו ממליצים להשתתף ולנסות כמה שיותר שיעורים במהלך חודש ההיכרות ומשם להמשיך!

האם יוגה היא דת?

יוגה היא בהחלט לא דת. זה לא עניין דתי. ליוגה אין אמונות פנימיות, פולחן או תפיסות.

מהי קרייה?

בסנסקריט משמעות המילה קרייה היא פעולה. בכל שיעור קונדליני יוגה נלמדת קרייה אחרת. הקרייה (או סט) מורכבת מסדרת תנוחות, תרגילי נשימה ותרגילי קול שמייצרים השפעה מדויקת על הגוף, הנפש והרוח שלך.

מהו שיעור קונדליני יוגה קהילתי?

סבה (SEVA – שירות בלתי אנוכי) הוא חלק מפילוסופיית הקונדליני יוגה ומקורו בדהרמה סיקי. בקונדליני יוגה תל אביב אנחנו תורמים את המקום למורים לתת שיעורים חינם למנויים, וכמו כן גם למתרגלים שאינם מנויים, על בסיס תרומות בלבד. בדרך זו כל אחד יכול לתרגל יוגה.

לא נוח לי לשיר (chant), האם חייבים?

צ’אנטינג(Chanting) היא לא שירה! אין צורך שיהיה לכם קול מצוין בשביל ליהנות ולהפיק תועלת מנוהג זה. רוב שיעורי קונדליני יוגה מתבצעים בעיניים עצומות כך שאף אחד מלבד המורה לא יראה אותך. פשוט להרפות וללכת על זה!

אני במחזור החודשי שלי, האם אני יכולה לתרגל?

קודם כל יש להתייעץ לפני עם המורה בכיתה שבה את משתתפת. יש תנוחות ותרגילי נשימה שניתן להתאים למצב הגופני, את תקבלי את ההדרכה בהתאם.

אני לא גמיש, האם אני יכול לתרגל יוגה?

קודם כל כן, כל אחד יכול לתרגל יוגה. כולנו מתחילים איפשהו. ביוגה אנו יכולים להשתמש באבזרים שיעזרו לך להרגיש נוח ככל האפשר. אתה תהיה מופתע עד כמה מהר גמישות משתפרת עם תרגול. בסופו של דבר מה שחשוב זה המסע יותר מהמטרה. ואנחנו בקונדליני יוגה תל אביב נמצאים כאן כדי לרומם ולהדריך אותך.